COSELLI/SLOGA TABOR-OLYMPIA 1- 3 (23-25,25-20,21-25,20-25)

OLYMPIA: Komjanc 20, Pahor 26, A. Čavdek (L1), Š. Čavdek (L2), Franzot 5, Margarito 0, Waschl 7, Cotič 4, Pellis 10, Princi 1, Lupoli.

Trener: Battisti.

COSELLI/SLOGA TABOR: Gagliardi 4, Antoni 6, Trento 36, A. Peterlin 12, M. Peterlin 5, Kante 9, Furlanič 1, De Luisa (L), Sirch 0.

Trener: A. Peterlin.

Končno je zmaga za naše mlade odbojkarje le prišla. V dvorani v Repnu je po štirih izjemno zahtevnih setih Olympia premagala domačo ekipo Coselli, ki jo sestavljajo odbojkarji slovenskega društva Sloga. Kot se spodobi za vsak derbi, je bil tudi ta izredno napet in zanimiv. Prvi niz se je zaključil v prid gostom, ki so proti koncu zaigrali kot prava ekipa in osvojili set s 25:23. Drugi niz pa se za goste ni začel najbolje, ob koncu seta so izkušnje prevladale nad mladostjo, tako da so se domači veselili osvojenega seta. Tudi v tretjem nizu je vse kazalo, da se bodo domači veselili, saj so si priigrali prednost 4 točk (21:17). Kljub temu pa so naši sanjsko, brez napak odigrali tako, kot znajo, in z delnim izidom 9:0 osvojili set. Z izredno samozavestjo in z napakami, ki so jih storili domačini, je Olympia končno osvojila zahtevne, a izredno pomembne 3 točke.