OLYMPIA-V.B.GEMONA/PAV.BUIA 1- 3 (20-25,24-26,25-15,22-25)

In Novice il

OLYMPIA: Komjanc 15, Pahor 14, Franzot 5, Waschl 8, Cotič 6, Pellis 8, Princi 1, Margarito, Š. Čavdek (L2), A. Čavdek (L1), Lupoli nv. Trener: Battisti.

V soboto zvečer so naši mladi odbojkarji prvič v sezoni zapustili telovadnico Mirka Špacapana praznih rok. Kot ponavadi pa je Olympia na začetku tekme suvereno stopila na igrišče, si priigrala par točk prednosti in jih ohranila do polovice seta, ko jih je ekipa Gemona Buja dohitela, povedla in na koncu tudi osvojila prvi niz. Že v končnici tega seta in na začetku drugega so bili naši odbojkarji nekoliko odsotni, saj niso igrali tako, kot znajo. Drugi niz so posledično tudi izgubili, čeprav so na polovici seta nadoknadili nasprotnika in izgubili s 26-24. Drugače pa se je godilo v tretjem nizu, ko so domači pokazali pravo igro in so brez težav tudi osvojili set. V tem nizu je bilo napak bistveno manj, nasprotnik pa je nekoliko popustil. To se je poznalo tudi pri končnem rezultatu, saj so domači set slavili s 25-15. Vse je kazalo na preobrat, a je nasprotnik tudi v zadnjem nizu pobral vajeti v roke, osvojil set in zmagal tekmo. Ob koncu večera so domači verjetno zaradi prevelikega števila napak ostali grenkih ust, saj bi lahko nedvomno pokazali bistveno več, čeprav je treba priznati, da je nasprotnik odigral odlično predstavo.