OLYMPIA – SLOGA 3 – 2 (25-15)(25-16)(23-25)(19-25)(15-7)

PostavaOLYMPIA

Trener Battisti Lucio, spremljevalec Pahor Franco, Waschl Andrea 12, Russian Mattia 2, Komjanc Simon 19, Franzot Daniele 5, Pahor Mitja 20, Princi Ismael 0, Cotic Simon 1, Hlede Nikolaj Libero, Pellis Luca 9, Korbi Kevin  libero 2, Cavallaro Stefano

Postava SLOGA

Trener Peterlin , De Luisa libero, Jeric 13, Katalan 20, Pagliaro 1, Prete 9, Umek 23, Vattovaz 2

V Gorici sta se tokrat pomerili v slovenskem derbyju ekipi Sloge in Olympie, ki zasedata prvo in drugo mesto na lestvici prvenstva U 19. Potem, ko je Olympia gladko zmagala prva dva niza, je Sloga le reagirala, izkoristila številne napake naših in na razliko zmagala tretji niz. Pri Olympji se je poznala odsotnost obeh libero (Margarito in Pahor), tako da je trener zaupal igranje prvega libera Hledetu, ki je prvič dobro odigral v tej vlogi in drugega Korbiju, ki igra v tej vlogi v prvenstvu U 17.V četrtem setu je bila igra boj izenačena a v končnici so bili gostje bolj učinkoviti v napadu preko centra in iz druge linije ter zasluženo izenačili stanje na 2 – 2. Zadnji odločilni niz je bil enosmeren, Olympia je povedla na 8-2 in po menjavi igrišča ohranila vodstvo ter zasluženo osvojila zmago.